Aktualności Artykuły Rekomendacje Promocje Przewodniki Facebook Kontakt

Akupunktura – parę słów do niedowiarków

Zdrowie | 28/06/2017

Od 2010 roku zmagam się z problemami z kręgosłupem. Sport to zdrowie mówili – no jednak nie do końca, bo co za dużo to niezdrowo. Niestety dopadło i mnie- dyskopatia oraz rwa kulszowa, czyli inaczej korzonki, to zmora dzisiejszych czasów. Wystarczy się pochylić, coś dźwignąć czy jak u mnie – kichnąć i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki leżysz i płaczesz z bólu. Kto miał kiedyś zapalenie nerwu kulszowego ten wie, że boli. Na co dzień nie jest źle, ale wiem, że mam plecy – nie dają o sobie zapomnieć.

Ja niedowiarek – umówiłam się na próbę na AKUPUNKTURĘ do Salonu Masażu CUD nie spodziewając się żadnych cudów. Masaże lecznicze na które chodzę regularnie przynoszą ulgę jedynie na 2-3 dni. Aktualnie jestem 2 tygodnie po pierwszym zabiegu, poprawiającym ogólny stan układu nerwowego w całym ciele. Kolejny w zeszłym tygodniu był już skierowany na konkretne dolegliwości. W moim przypadku na kręgosłup.

Jak wyglądał pierwszy zabieg?

Zaczyna się od wywiadu, opowiedziałam o moich problemach, o historii i o tym czego oczekuje. Dostałam wiele cennych informacji i rad, począwszy od ćwiczeń na kręgosłup, które mogę wykonać sama w domu, a skończyłyśmy na diecie jaką powinnam wprowadzić aby poprawić ogólny stan zdrowia. Po rozebraniu się, ułożyłam się wygodne na podgrzewane łóżko, delikatna muzyka i świece. Pani Karolina- świetny specjalista- umiejscawia igły w moim ciele- szok bo nie czuje nic nieprzyjemnego, generalnie nic nie czuję. Po krótkiej rozmowie Pani Karolina zostawiła mnie w gabinecie abym mogła się w ciszy zrelaksować. 40 minut zleciało jak chwila, odprężyłam się, a ciało rozluźniło. Po powrocie Pani Karolina usunęła igły, zabieg skończony. Dla mnie leżenie z igłami w ciele nie mogło przynieść efektu, nierozmasowane mięśnie nie mogą się „same” rozluźnić. MOGĄ! Do końca dnia było mi przyjemnie lekko.

Po tygodniu zjawiłam się na kolejną sesję. Tym razem skupiamy się na konkretnych dolegliwościach.

Znowu wyglądałam jak jeżyk, ponakłuwana. Poleżałam i zrelaksowałam się. 40 minut i po wszystkim do domku odpoczywać dalej- efekt relaksu całego ciała utrzymuje się cały dzień wiec świetnie jest uciąć sobie drzemkę po. Od czasu tych dwóch sesji moje ciało, a szczególnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest rozluźniony! Efekt nadal się utrzymuje- a to już ponad 2 tygodnie! Ja dodatkowo dostałam wytyczne i wskazówki jak dbać o siebie od środka- czyli jak powinna wyglądać dieta. Zostałam także poinstruowana co powinnam a czego unikać przy moich schorzeniach kręgosłupa.

Jestem zachwycona i polecam każdemu – nie tylko cierpiącym!

Akupunkturę wykonała Pani Karolina Kryczka Właścicielka Salonu Masażu CUD

  • Ukończyła Kurs Akupunktury i Tappingu w Akademii Akupunktury i Akupresury w Pekinie,
  • Ukończyła Kierunek – Fizjoterapeuta (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) z Oceną Bardzo Dobrą
  • Uzyskała dyplom Technika Masażu
  • Uzyskała dyplom Technika Usług Kosmetycznych
  • Ukończyła Kurs świecowania uszu, Pielęgnacji skóry twarzy i podstaw makijażu,
  • Ukończyła dodatkowe kursy masażu:
  • Rosyjskiego Miodem
  • Gorącą czekoladą
  • Gorącymi kamieniami
  • Banką Chińską

http://www.cudgdansk.com/


Joanna Szmelter
Pitu Pitu Wellness