Aktualności Artykuły Rekomendacje Promocje Przewodniki Facebook Kontakt

Nasza relacja: VR Studio

Rozrywka | 30/06/2017

Za oknem piękny czas. Lato, soczysta zieleń liści, słońce rozgrzewa dni już od rana, a Wam mimo wszystko czegoś brakuje? Chcielibyście wyjechać na małe wakacje, zatopić się na parę chwil w innym świecie, ale przeszkadza Wam brak urlopu? Mamy dla Was miejsce, gdzie zanurzycie się w wirtualnej rzeczywistości!

Na ul. Morskiej 171b, na drugim piętrze, twórcy tego miejsca oddają Wam do dyspozycji trzy stanowiska, które przeniosą Was w inny wymiar. Najnowsza technologia pozwoli Wam tego doświadczyć poprzez założenie gogli, które wyświetlają obraz w zakresie 360 stopni, a kontrolery zakładane na ręce i system skanowania pozwolą Wam dosłownie zatopić się w danej scenie i przeżywać wszystko własnymi zmysłami.

My wybraliśmy się tam we czwórkę. Wszak to miejsce idealne do spędzania czasu ze znajomymi lub rodziną. Idealny pomysł, aby zorganizować tam wieczór kawalerski (lub panieński), urodziny, imprezę integracyjną czy, po prostu mini ucieczkę od realności.

Poza tym, że przenosimy się do wybranej scenerii i doświadczamy całego ogromu pozytywnych wibracji oraz ,,ochów i achów’’, to przyjaciele z perspektywy osób obserwujących (do Waszej dyspozycji są monitory, na których dokładnie widać gdzie akurat wędrują Wasi przyjaciele i z czym się mierzą) mieli również niezły ubaw. Żeby było milej – VR pozwala Wam na przyniesienie pizzy, popcornu, napoi i wtedy… wtedy już można się czuć po prostu najlepiej! Ekipa Virtualnej Rzeczywistości przenosi nas do 15 miejsc. Ja uparłam się, że wjadę na dach wieżowca i przejdę po desce. Nie przeszłam, lęk wysokości zrobił swoje. Cały czas byłam w bezpiecznym pomieszczeniu i przecież nic nie mogło i się stać ale VR jest tak realna, że…. A zresztą przekonajcie się sami! Anna i Krystian walczyli z dronami. Musieli je zestrzeliwać, zasłaniać się tarczami, robić uniki. Zabawy było co niemiara, zwłaszcza słysząc ich okrzyki i komentarze. Piotr strzelał z łuku, a potem jako jedyny z naszej czwórki przeszedł po desce na szczycie wieżowca, co prawda do połowy, ale został bohaterem dnia. A ja na koniec polatałam nad miastem, gasiłam pożary, a na deser wszyscy zrobiliśmy sobie wycieczkę po dnie oceanu. Nie do opisania było to, gdy wielki waleń przepływał koło nas i patrzył na nas z bliska swoimi wielkim okiem. Kochani, gwarantujemy Wam, że w tym studio poziom Waszego zachwytu, wraz z poziomem adrenaliny będzie naprawdę wysoki.

Jeśli już daliście się namówić, VR czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 21:30, w soboty 10:00 – 21:30, a w niedziele od 18:00 – 21:30. My już myślimy o tym, żeby wybrać się następnym razem, bo wciąż mamy do odkrycia wiele wymiarów. Odkrywajcie i Wy! http://vrstudio-gdynia.pl/


Monika Reiwer